Latvijas lielākajai privātajai komercbankai “Swedbank” pieder arī meitasuzņēmums sia “Swedbank līzings”. Šis uzņēmums apakalpo gan privātpersonas, gan juridiskās personas, piedāvājot iespēju iegādāties automašīnu uz nomaksu. Pieteikties pakalpojumam var ikviens Latvijas iedzīvotājs vecumā no 18 gadiem, kas saņem vismaz 600 eiro mēnesī un ir nodarbināts vismaz pusgadu.

Uz kādiem nosacījumiem tiek piedāvāts Swedbank auto īzings Latvijā ?

Ievadā jau norādījām galvenās prasības pret aizņēmējiem, taču ne visu automašīnu iegādei swedbank piedāvā aizdot naudu. Lai saņemtu kredītu transporta līdzekļa iegādei ir papildus jāizpilda šādas prasības:

 • auto ne vecāks par 15 gadiem (līguma darbības termiņa beigās. Vari iegūt gan lietotu, gan mazlietotu auto);swedbank līzings auto iegādei
 • līzinga termiņš līdz  7 gadiem;
 • pirmā iemaksa vismaz 10% apmērā;
 • minimālā aizdevuma summa – 2850 eur (ieskaitot PVN);
 • auto cenā virs 4300 eiro vajadzīga KASKO apdrošināšana.

Šobrīd Swedbank auto līzings ļauj klientiem izvēlēties fiksētu vai mainīgo procentu likmi. Detalizētāku informāciju par piedāvājumu iespējams uzzināt aizdevēja mājas lapā. Vērts atzīmēt, ka līdzīgi kā hipotekārajam kredītam arī līzingam swedbank nosacījumi tiek piemēroti individuāli katram klientam. Ja vēlaties salīdzināt šo piedāvājumu ar citiem kreditoriem, aplūkojiet  līzinga kalkulatoru vai sadaļu auto līzings lapas augšpusē.

Procentu likme un kopējās aizdevuma izmaksas būs atkarīgas no vēl šādiem faktoriem:

 • auto novērtējuma un tehniskā stāvokļa vērtības;
 • jūsu ienākumiem un kredītvēstures;
 • transporta līdzekļa cenas;
 • pašreizējām finansiālajām saistībām;
 • apgādājamo skaita;
 • līdzšinējās sadarbības ar banku;
 • sadarbības ar kredītspeciālistu.

Swedbank līzinga veidi

Atkarībā no jūsu vēlmēm un finanisālajām iespējām, iespējams izvēlēties divus līzinga veidus:

 • operatīvais līzings jeb ilgtermiņa auto noma. Priekšrocība – zemāki ikmēneša maksājumi. Galvenais trūkums – līzinga termiņa beigās transporta līdzeklis pāriet bankas īpašumā, kas to tālāk realizē pēc saviem ieskatiem.
 • auto finanšu līzings – tradicionāls līzinga veids. Katru mēnesi jāmaksā noteikta naudas summa. Termiņa beigās auto pāriet jūsu īpašumā un variet ar to rīkoties tālāk pēc saviem ieskatiem. Šis pakalpojums ir dārgāks, taču to izvēlas lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju, kam vajadzīgs auto uz nomaksu.

Kā saņemt aizdevumu ?

Lai pieteiktos kredītam, doties uz aizdevēja mājas lapu, kur pieejams swedbank auto līzinga kalkulators. Jāņem gan vērā, ka šis rīks ir tikai ilustratīvs un precīzi kreditēšanas nosacījumi tiks noteikti katram klientam individuāli. Nākamais solis ir līzinga pieteikuma aizpildīšana. Kad tas izdarīts, atliek vien gaidīt, kamēr swedbank kredītspeciālisti ar jums sazināsies un/vai atsūtīs piedāvājumu uz norādīto epastu.

Ja saņemtais piedāvājums Jūs apmierina – dodieties uz kreditora biroju, parakstiet līgumu un iemaksājiet līdzfinansējumu (pirmā iemaksa). Pēc tam atliek doties kopā ar auto pārdevēju uz CSDD, lai pārrakstītu automašīnu uz swedbank vārda. Jūs tiksiet reģistrēts kā automašīnas lietotājs un varēsiet sākt braukt. Brīdī, kad automašīna tiks pārrakstīta uz kreditora vārda, swedbank auto līzinga pārstāvji ieskaitīts līgumā atrunāto summu pārdevēja bankas kontā.

Līzings saņemts, ko tālāk ?

Turpat uz vietas CSDD vai internetā Jums jānokārto obligātā civiltiesiskā apdrošināšana (OCTA). Transportlīdzekļiem, kuru vērtība pārsniedz iepriekš minēto slieksni būs vajadzīga arī KASKO apdrošināšana (parasti tiek nokārtota slēdzot līgumu).

Jārēķinās, ka visi aizdevumi, kas saistīti ar automašīnas pārreģistrāciju ir jāsedz pircējam vai pārdevējam. Brīdī, kad iegūstiet auto lietošanā jau būs jādomā par auto uzturēšanu (degviela, eļļa, tehniskās apkopes). Ja plānojat aizņemties rūpīgi izvērtējiet savu maksātspēju un iespējas nodrošināt transporta līdzekļa ekspluatācijai vajadzīgos līdzekļus. Aizņemieties atbildīgi.