Auto līzings

Auto līzings un auto kredīts sniedz iespēju Latvijas iedzīvotājiem tikt pie kārotāauto līzings lv transporta līdzekļa 1 dienas laikā. Izvēloties līzingu, varēsi braukt jau pavisam drīz, bet aizdevējam katru mēnesi maksāsi līgumā noteikto summu. Termiņa beigās kļūsi par pilntiesīgu īpašnieku un varēsi transporta līdzekli a) turpināt lietot, b) dāvināt vai c) pārdot. Izvērtē savas finansiālās iespējas. Aizņemies atbildīgi.

Pieteikties kredītam

Vai es varu saņemt auto līzingu?

Šobrīd auto līzings Latvijas iedzīvotājiem ir pieejams no 200 eur līdz pat 15000 eur apmērā uzreiz pēc a) klienta pieteikuma, b) kredītvēstures un c) maksātspējas pārbaudes. (Transporta līdzekļa pārdevējs var būt  gan fiziska, gan juridiska persona.) Tradicionāli auto uz nomaksu var tikt izsniegts klientiem, kas atbilst uzņēmuma prasībām un raisa uzticību. Galveinie priekšnosacījumu aizdevuma saņemšanai ir vienkārši:

  • vecums – vismaz 19 gadi
  • regulāri, pierādāmi ienākumi
  • konts bankā
  • e-pasts un mobilais telefons

Pieteikšanās kredītam ir nopietns solis. Lai darījums noritētu veiksmīgi, aizpildot pieteikumu un pēc tam slēdzot līgumu sniedz patiesu un precīzu informāciju par sevi. Aizdevēja maldināšana var novest pie līzinga līguma pirms termiņa anulēšanas.

Kā saņemt aizdevumu auto iegādei?

Brīdī, kad esi  izlēmis pirkt automobili, piesaistot ārēju finansējumu atliek pāriet pie reālas auto līzinga izmaksasdarbības:

  • piesakies līzingam internetā un gaidi atbildi no aizdevēja
  • apstiprini līgumu (elektroniski – jāpārskaita 0,01 EUR vai parakstot klātienē uzņēmuma birojā)
  • veic pirmo iemaksu (samaksā auto pārdevējam vismaz 10% no auto pārdošanas cenas)*
  • transporta līdzekļa pārdēvējs dodas uz CSDD un reģistrē tevi kā auto turētāju (par automašīnas īpašnieku kļūsi pēc līguma nosacījumu izpildes)
  • izbaudi braucienu ar jauno auto (Rīga, Daugavpils, Valmiera, Liepāja, Ventspils u.t.t. Ja vēlēsies doties ārpus Latvijas robežām, būs jābrīdina līzinga devējs)

Kā atšķiras auto līzings no auto kredīta?

Auto līzings ir pakalpojums, kura ietvaros kreditors nopērk automašīnu un reģistrē uz sava vārda. Līzinga ņēmējs kļūst par auto turētāju un katru mēnesi maksā fiksētu summu. Kad līzings ir nomaksāts, uzņēmums pārreģistrē auto e-CSDD sistēmā uz līzinga ņēmēju un tas kļūst par pilntiesīgu auto īpašnieku.

Auto kredīts savukārt ir pielīdzināms patēriņa kredītam. Izvēloties šo pakalpojumu, aizņēmējs saņem kredītu un var uzreiz nopirkt transporta līdzekli, ko reģistrēt kā savu personīgo īpašumu. Tā kā auto līzinga ietvaros automašīna pieder aizdevējam (ir ieķīlātā), tad izvēloties šo finanšu pakalpojumu ir iespējams iegūt daudz zemākas procentu likmes nekā piedāvā auto kredīti.

Līzinga izmaksas

Saskaņā ar LR likumdošanu un aizdevēju praksi auto līzings netiek piešķirts uz vienādiem nosacījumiem. Aizdevuma izmaksas ir atkarīgas no a) auto vērtības, b) klienta, c) kredīta termiņa, d) pirmās iemaksas lieluma un d) uzņēmuma veiktās risku analīzes. Reālā dzīvē tas nozīmē, ka klientiem ar augstākiem ienākumiem var tikt noteiktas zemāka procentu likme nekā klientiem, kuriem algas samazināšana par 10% vai 20% jau var nozīmēt nopietnas grūtības līzinga saistību izpildē. Vispārēju priekšstatu par līzinga izmaksām var iegūt, aplūkojot maksājuma grafikā, piesakoties aizdevumam internetā.

Ko darīt, ja nepietiek nauda pirmajai iemaksai ? Labākais variants ir pagaidīt un iekrāt, bet, ja tas nav iespējams aizņemties no draugiem vai tuviniekiem. Pēdējā finansēšanas alternatīva ir ātrie kredīti internetā vai komercbanku piedāvātie patēriņa kredīti.

Pieteikties kredītam

Papildus izmaksas

Pērkot transporta līdzekli jārēķinās arī ar papildus izmaksām a) auto pārreģistrācija CSDD (ap 30 EUR, ja nesedz pārdevējs), b) OCTA apdrošināšana (summa atkarīga no termiņa un tavas bonus malus klases), c) transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis (saskaņā ar CSDD cenrādi, ja iepriekš nav apmaksāts), d) KASKO apdrošināšana (vajadzīga auto, kuru vērtība pārsniedz noteiktu slieksni).

Atceries – automobiļa iegāde ir tikai pirmais solis. Arī tā uzturēšana ir salīdzinoši dārgs prieks, jo jāsedz arī  auto uzturēšanas (degviela, eļļa), tehniskās apkopes un remontdarbu izmaksas. No otras puses, auto iegāde sniedz brīvību un var būtiski uzlabot tavu dzīves kvalitāti, jo spēsi sasniegt vietas par kurām iepriekš tikai sapņoji vai nokļuvi ar sabiedriskā transporta vai citu palīdzību. Izvērtē savas finansiālās iespējas. Aizņemies atbildīgi.

________________________________

*Sedz lielāku pirmo iemaksu un vēlāk varēsi maksāt mazāku ikmēneša maksājumu. Auto līzings ir izdevīgs, taču ir svarīgi, lai tas Tev palīdzētu, nevis radītu problēmas mājsaimniecības budžetā.