Ātrais auto līzings bez izziņām no darba devēja Latvijā ir pieejams. Aizdevējiem nav vajadzīga izziņa no darba vietas, taču vairumā gadījumu ir vajadzīgs apliecinājums par taviem ienākumiem. Tas nozīmē, ka vari aizņemties, ja Tev ir oficiāli ienākumi, kurus vari pierādīt, bet saņemt kredītu bez oficiālas algas diez vai varēsi.

Kā iegūt auto līzingu bez izziņām no darba devēja ?

Piesakoties kredītam auto iegādei, Tev būs jāapliecina savi ienākumi norādot savu darba vietu un/vai ienākumu gūšanas vietu. Tanī pašā laikā galveno apliecinājumu par klienta maksātspēju kreditors gūst, pieprasot (a) bankas konta izrakstu par pēdējiem sešiem mēnešiem un/vai (b) izziņu no VSAA par nomaksātajiem nodokļiem pēdējā pusgada laikā un/vai (c) izziņu no Valsts ieņēmumu dienesta.

Lūdzu ņem vērā, ka aizdevuma saņemšanai ir vajadzīgs līdzfinansējums vismaz 10% apmērā no transporta līdzekļa novērtējuma vērtības. Izņēmums ir auto ražotāju licencētie oficiālie dīleri, kas atsevišķos gadījumos var piedāvāt piešķirt auto arī uz izdevīgākiem nosacījumiem. Ja esi gatavs pirkt, piemēram, pilnīgi jaunu Mazda, tad varbūt vari saņemt līzingu 100% apmērā. Tiesa, uz šādu soli parasti izšķiras tikai lielie uzņēmumi vai cilvēki ar ļoti augstiem ienākumiem. Visi pārējie saprot, ka pirkt jaunu auto mūsdienās ir neprāts, jo tas zaudē jau 20% – 30% no savas vērtības jau izripojot pa autosalona vārtiem.

Ja vēlies nopirkt automašīnu bez izziņas no darba devēja, tad vērsies pie jebkura līzingu devēja vai komercbankās, kas piedāvā šādu pakalpojumu. Mūsdienās aizdevuma saņemšanas procedūra ir kļuvusi salīdzinoši vienkārša, taču prasības kredīta piešķiršanai parasti ir daudz stingrākas nekā laika periodā pirms ekonomiskās krīzes.

Kur saņemt naudu pirmajai iemaksai ?

Apstākļos, kad nav pieejams līdzfinansējums pirmajai iemaksai vairums auto pircēju izvēlas nogaidīt vai aizņemties no tuviniekiem. Ja šāda iespēja nav pieejama un auto ir vajadzīgs steidzami, ir vērts izvērtēt bankās pieejamās alternatīvas vai aizņemties no nebanku kreditoriem (dārgi). Ja nevēlaties saistīties ar bankām vai mazo kredītu uzņēmumiem un Jums pieder cits auto, kredīts pret auto ķīlu var būt trešā alternatīva. Protams, arī auto ieķīlāšana nav lēts prieks, taču reizēm, kad ģimenē ir vajadzīgs otrs transporta līdzeklis, tas var noderēt. Ieķīlājot veco auto, ar to joprojām var turpināt braukt, taču procentu likmes ir augstākas nekā varētu vēlēties.

Kopumā varam secinā, ka auto kredīts – līzings bez izziņas no darba devēja ir pieejams ikvienam, kas atbilst kreditoru izvirzītajiem kritērijiem. Attīstoties elektroniskajiem sakariem, lielāko daļu informācijas par klientu aizdevēji uzzina attālināti, līdz ar to nekādas izziņas parasti nav vajadzīgas.  Ja esat izlēmuši aizņemties, ļoti rūpīgi izvērtējiet savas finansiālās iespējas. Parāds nav brālis. Aizņemieties atbildīgi.